Дефектолог

29.Гру.2022

Ігри з дітьми, коли немає світла Сьогодні поділюсь своїми улюбленими тактильними іграми: Вгадай, що в руці? Зазделегідь готуємо коробку, що заповнена крупою, і ховаємо в ній дрібні іграшки. Дитина має знайти на дотик і назвати їх всі. Зламаний тачпад. Сідаємо в ряд – один за одним. Той, хто позаду всіх, починає малювати пальцем букви на … Продовжити читання “Ігри з дітьми, коли немає світла”

Детальніше
26.Бер.2021

     Перший клас, або як підготувати дитину до школи. Весна – час особливих турбот в сім’ях майбутніх першокласників. Скоро в школу. Підготовка до школи – процес багатоплановий. І слід зазначити, що починати займатися з дітьми слід не тільки безпосередньо перед надходженням у школу, а далеко до цього, з молодшого дошкільного віку. І не тільки на … Продовжити читання “Батькам майбутніх школярів”

Детальніше
26.Сер.2020

     Діти народжуються допитливими: вони приходять у світ із вродженим бажанням зрозуміти, як улаштовано все навколо, прагнуть доторкнутись до якомога більшої кількості предметів, щоб отримати новий досвід, ставлять безліч запитань, досліджують і навчаються, щоб задовольнити свою допитливість.      Якщо ви хочете, щоб ваша дитина не припиняла вчитися протягом усього життя, заохочуйте й розвивайте її … Продовжити читання “Як розвивати у дитини допитливість”

Детальніше
25.Кві.2018

Діагноз «затримка психічного розвитку» часто ставить батьків дитини перед раптовими, а підчас і серйозними проблемами. Спочатку без кінця задають ставлять собі одні й ті самі болісні запитання: «Що з моєю дитиною? Вона така ж як всі, це все вигадки педагога… Що ж робити далі?»      Затримка психічного розвитку – особливий тип аномалії, який проявляє себе … Продовжити читання “Консультація для батьків: «Як допомогти дитині із затримкою психічного розвитку?»”

Детальніше
25.Кві.2018

     Успіх корекційного навчання в більшості визначається тим, наскільки чітко організований взаємозв’язок в роботі вчителя-дефектолога, вихователів і батьків.      У дитини із ЗПР ослаблена пам’ять, не сформована довільна увага, відстають в розвитку процеси мислення, тому необхідно закріплювати вивчений матеріал в дитячому садку і вдома. Для цього задаються домашні завдання на повторення вивченої теми.       Спочатку … Продовжити читання “Методичні рекомендації для батьків дітей із затримкою психічного розвитку”

Детальніше