Чим відрізняється логопед від дефектолога?

25.Кві.2018
Чим відрізняється логопед від дефектолога?

     У чому різниця дефектолога та логопеда? Основна відмінність – це сфера компетенції фахівця. Професія логопед передбачає роботу з дітьми, у яких спостерігається порушення вимови звуків, складних слів. Логопед коригує невиразну вимову дитини, показує правильну вимову складних звуків. Часто фахівець працює з дітьми від трьох до шести років.

     Дефектолог займається загальним розвитком дитини, бореться з психофізичними проблемами, порушеннями опорно-рухового апарату, розвиває емоційно-вольову складову.

     Дефектологія – це досить складна наука, що поєднує в собі медицину, психологію і педагогіку.

     Сучасний фахівець не тільки безпосередньо працює з дітьми, а й вивчає особливості та закономірності тих чи інших відхилень.

     Дефектолог виконує наступні функції:

  • Проводить глибоке і всебічне обстеження особливостей розвитку кожної дитини, веде роботу, спрямовану на компенсацію і корекцію недоліків розвитку дітей;
  • Розвиває основні психічні процеси у дітей (сприйняття, увага, пам’ять, мислення т ін.);
  • Розвиває навички спілкування і мовну діяльність дітей;
  • Веде консультування дітей, під час якого вони вчаться необхідних прийомів навчання і виховання своєї дитини.

     Найголовніше завдання дефектолога – це допомогти дитині з особливими потребами (обмеженими можливостями) соціалізуватися, навчитися жити зі своєю особливістю, зрозуміти і прийняти себе. Але яким би талановитим не був вчитель-дефектолог, результат його роботи залежить від бажання батьків допомогти своїй дитині. Адже фахівець не може займатися з дитиною на протязі усього дня, тому основна частина занять і відповідальність за виконання рекомендацій лягає на плечі рідних і близьких дитини. І якщо батьки не будуть старанно виконувати усі рекомендації дефектологів, то зусилля фахівця можуть виявитися марними.